Anonimna Srpkinja podelila je na Reditu priču o tome kako se suočila sa trudnoćom, prevarom verenika i velikim životnim promenama u isto vreme.

Ponekad se čini da se život promeni preko noći i da se nekoliko teških stvari dogodi istovremeno. Upravo u takvoj situaciji našla se jedna mlada žena iz Srbije koja je svoju priču podelila anonimno na Reditu, tražeći savet i podršku ljudi koji su možda prošli kroz slična iskustva.

Kako je navela, u veoma kratkom periodu suočila se sa saznanjem da je trudna, ali i da ju je verenik varao sa više žena. Uz to, istovremeno prolazi kroz selidbu i promenu posla, zbog čega se oseća potpuno iscrpljeno i izgubljeno.

„Kad pomislim na to dobijem nagon za povraćanjem“

Na početku objave objasnila je šta ju je navelo da potraži pomoć nepoznatih ljudi na internetu.

Možda vas zanima

– Trudna i prevarena, šta da radim?

Trudna i prevarena, šta da radim?
byu/According_Cherry8954 inAskSerbia

Potom je otkrila da je prvi put proverila telefon svog verenika i ostala šokirana onim što je pronašla.

– Pronašla sam poruke svom vereniku sa sigurno 10-ak devojaka. To je prvi put da mu proveravam telefon i imam šta da vidim! Stvari koje su pisali su mi izazvale jak osećaj mučnine, čak i sad kad pomislim na to dobijem nagon za povraćanjem.

U isto vreme saznala je i da je trudna, odnosno da je u četvrtoj nedelji trudnoće. Kako kaže, sve se dogodilo u trenutku kada se već suočavala sa velikim životnim promenama, pa joj je bilo gotovo nemoguće da obradi sve emocije koje su je preplavile.

„Psihički se raspadam“

U nastavku je iskreno opisala kako se oseća nakon svega što joj se dogodilo.

– Psihički se raspadam, samo bih vrištala i plakala po ceo dan da ovo prođe, da se probudim iz ovog košmara.

Objasnila je i da ima zakazan prekid trudnoće, ali da je i sama pomisao na tu odluku dodatno opterećuje. Sa druge strane, navodi da studira, radi za minimalnu platu i da trenutno ne vidi način da detetu pruži život kakav zaslužuje. Dodatno je opterećuje i činjenica da ne želi da dete odrasta uz čoveka kome više ne veruje.

– Možda i najgluplja stvar koja me muči je to da ako dete zadržim, ko bi hteo ženu sa tuđim detetom, a ako ga ne zadržim i nikad ne nađem nekog da me voli onda sam i bez deteta. Kapiram da sve ovo zvuči jako šizofreno, ali i ja se tako osećam, samo sam htela pravu ljubav, a dobila traumu, plašim se da od stresa ne puknem sa mozgom.

„Nemoj donositi odluku iz straha“

Njena ispovest izazvala je veliku pažnju korisnika Redita, koji su joj ostavili na stotine komentara podrške i saveta.

Jedna korisnica savetovala joj je da odluku donese isključivo na osnovu onoga što sama oseća i želi, a ne pod pritiskom strahova ili tuđih očekivanja.

– Da li imaš možda pomoć roditelja da preguraš neki period dok ne nađeš bolje plaćen posao? Razmisli o svemu i odluku donesi ne kako ti drugi savetuju već kako se osećaš. Da li želiš to dete? Nemoj rađati ili prekinuti trudnoću samo iz ovih strahova da li ćeš naći nekoga. Fokusiraj se na sada.

„Očuh me voli kao pravi otac“

Mnogi su podelili i svoja životna iskustva kako bi joj pokazali da različiti životni putevi mogu imati srećan ishod.

– Ja sam dete samohrane majke koja se udala sa 28 godina a mene rodila tri godine pre toga. Biološkog oca ne poznajem. Imam očuha koji je više nego što bi bilo ko mogao da poželi od oca, tako da ga ja i ne gledam tako. Voli me kao da je tu od prvog dana. Ali ima i drugačijih primera, tako da, hoću da ti kažem da ima nade koju god odluku da donese.

„Nekad nema dobre odluke“

Neki korisnici nisu želeli da joj govore šta treba da uradi, već su joj poručili da će, kakvu god odluku donela, morati da pronađe način da nastavi dalje.

– Ne mogu da ti kažem ništa pametno. Što neko napisa, nekad nema dobre odluke, samo mora da se preživi kakva god da bude. Samo budi dobro.

Među komentarima našle su se i žene koje su prošle kroz slične situacije i ponudile joj podršku, naglašavajući da odluka mora biti isključivo njena.

– Sa 19 sam prošla kroz nešto slično. I abortirala sam. Iz ove perspektive – najbolje što sam mogla da uradim za sebe u tom trenutku. Sad imam 36. Završila fakultet. Dobar posao. Divan brak. Svi moji prijatelji znaju. Muž zna. Porodica zna. Kome nije prijalo, otišao je.

– Prijateljica u toj situaciji – rodila. Ćerku voli više od svega, i mala je fenomenalna, ali on je nestao iz priče. Ona je grcala dobrih 12 godina dok nije došla do pristojnog posla. Jer… nećeš moći sa bebom da završiš fakultet ako tvoji neće da preuzmu 80% brige oko deteta. Nećeš moći da imaš stalni posao otprilike do detetove druge godine – ako nemaš nekog da čuva. Šta god da odlučiš, neka to bude isključivo tvoja odluka… i znaj da su nekad pravi izbori najteži, ali ne znači da nisu dobri.

Ostavi komentar